Wciąż rosnące wymagania technologiczne w branży farmaceutycznej oraz kosmetycznej wymuszają na producentach wykorzystanie najnowocześniejszych urządzeń. Jednocześnie dominującym trendem jest również ciągła redukcja kosztów produkcji. W praktyce okazuje się, że zakup nowoczesnych sprzętów z biegiem czasu jest najbardziej opłacalny z ekonomicznego punku widzenia, ponieważ pozwala oszczędzać zasoby potrzebne do procesu wytwórczego. Wśród cenionych urządzeń farmaceutycznych i kosmetycznych wymienia się homogenizatory marki Urliński. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Najmniejsza dostępna na rynku pojemność zbiorników

Firma Urliński oferuje homogenizatory charakteryzujące się najmniejszą dostępną na rynku pojemnością roboczą mieszalników. Przykładem może być laboratoryjny mieszalnik homogenizujący MZUTL 2 o pojemności maksymalnej 2 litry i minimalnej 0,6 litra. Jest to bardzo ważne, gdyż przyjmuje się, iż minimalna pojemność robocza tego typu urządzeń powinna wynosić 30% pojemności całkowitej. Próba wytwarzania emulsji o objętościach mniejszych niż zalecane pojemności robocze może prowadzić do niekorzystnego zjawiska kawitacji. Pociąga to za sobą obniżenie wydajności procesu homogenizacji, dokładności uśredniania produktu, a tym samym jakości wytwarzanego leku lub kosmetyku.

Możliwość łatwego przeniesienia procesu laboratoryjnego na linię produkcyjną – scale-up

Scale-up jest praktyką powszechnie stosowaną przez producentów leków oraz kosmetyków. Warunkiem jej implementacji w zakładzie produkcyjnym jest posiadanie urządzeń laboratoryjnych będących odpowiednikami pełnowymiarowych urządzeń wykorzystywanych już na linii produkcyjnej. Praktyka scale-up wpływa na znaczną redukcję kosztów całego cyklu produkcyjnego – od etapu opracowywania receptury, przez jej testy, aż do wdrożenia produkcji danego wyrobu. Przykładem modeli homogenizatorów firmy Urliński pozwalających na przeniesienie procesów ze skali mikro do makro są urządzenia serii MZUTL.

Wykorzystanie mieszadeł kotwicowych

Wielu producentów wykorzystuje w swoich homogenizatorach mieszadła pracujące na przeciwbiegu. Rozwiązanie to uważane jest za przestarzałe i niedające pełnej gwarancji czystości wytwarzanych produktów – urządzenia te generują duże ryzyko przedostania się do produktu zanieczyszczeń pochodzących z łożysk czy też uszczelnień. Firma Urliński w swoich urządzeniach stawia na wykorzystanie mieszadeł kotwicowych wyposażonych dodatkowo w technologie blach kierunkowych oraz statycznych łamaczy fal. Wpływa to znacząco na poprawę wydajności homogenizacji, zwiększenie czystości produktów oraz skrócenie czasu trwania całego procesu.

Napęd homogenizatora przekazywany bezpośrednio z wału silnika

Na rynku spotkać można wiele homogenizatorów napędzanych poprzez pasy klinowe. Rozwiązanie takie nie pozwala na utrzymanie powtarzalności założeń technologicznych. Co więcej, zużywające się pasy klinowe prowadzą do zanieczyszczenia produkowanych leków czy też kosmetyków. Firma Urliński w swoich homogenizatorach wykorzystuje technologię napędu przekazywanego bezpośrednio z wału silnika.

Możliwość wcześniejszego przetestowania urządzeń

Firma Urliński proponuje swoim klientom możliwość bezpłatnego przetestowania swoich urządzeń. Jest to możliwe dzięki własnemu centrum laboratoryjnemu i współpracy doświadczonej kadry technologów.

Podsumowując, firma Urliński jest liderem na rynku producentów homogenizatorów. Jej urządzenia łączą w sobie nowoczesność, wysoką jakość wykonania oraz przystępną cenę.