Wybór odpowiedniej lokalizacji hurtowni znacząco wpływa na to, jak efektywna, wydajna i opłacalna będzie Twoja firma. Wybór powierzchni magazynowej to poważna decyzja, a dobranie odpowiedniej lokalizacji może znacznie zwiększyć zdolność firmy do bycia konkurencyjną na rynku i efektywnego obsługiwania klientów. Dlatego, ważnym jest, aby poświęcić temu tematowi trochę czasu i rozważyć wszystkie poniższe kryteria. Dopiero po dokładnym zastanowieniu i przeanalizowaniu wszystkich danych należy podjąć ostateczną decyzję.

Przejrzyjmy kilka kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji w zakresie najlepszej możliwej lokalizacji hurtowni.

1. Opłaty

Koszt pozostanie kluczowym kryterium przy wyborze właściwej lokalizacji magazynu, ale nie może być elementem decydującym. Ukryte wydatki mogą okazać się wyższe, niż wszelkie oszczędności związane z tanimi czynszami i dlatego muszą zostać uwzględnione. Oprócz opłat, należy również zwrócić uwagę na przepisy lokalne, strukturę podatkową i ewentualne ulgi podatkowe. Można również skorzystać ze specjalnych programów samorządowych mających na celu promocję segmentu branżowego. Dzięki konkurencyjnym kosztom hurtownie chińskie w Wólce Kosowskiej to bardzo ciekawe rozwiązanie.

2. Dostępność siły roboczej, umiejętności i koszty pracy

Pracownicy, ich umiejętności i koszty pracy są bezpośrednio związane z lokalną demografią. Nie każda lokalizacja oferuje dużą ilość pracowników o odpowiednich umiejętnościach, którzy są skłonni pracować za oferowane wynagrodzenie. W tym wypadku hurtownie w Wólce Kosowskiej są bardzo konkurencyjne w stosunku do reszty kraju. Szeroki rynek pracy w tym rejonie oferuje pracowników posiadających wysokie umiejętności w zakresie obsługi hurtowni. Warto pamiętać, że niskie umiejętności osób zatrudnionych powodują niską jakość obsługi klienta i zmniejszenie konkurencyjności i wydajności.

3. Drogi, autostrady i przepływ ruchu

Należy również wziąć pod uwagę dostępność dróg i autostrad, a także lokalne natężenie ruchu, zwłaszcza, jeśli głównym środkiem transportu jest transport samochodowy. Na koszty logistyczne mają wpływ niektóre lub wszystkie z tych zmiennych i mogą one wpływać na konkurencyjność firmy lub atrakcyjność obiektu magazynowego dla klientów. Warto rozważyć następujące punkty:

  • bliskość do dużych ośrodków miejskich,
  • dostępność do autostrad i zjazdów,
  • ofertę transportu publicznego,
  • średnią wielkość ruchu,
  • przepustowość dróg w godzinach szczytu,
  • warunki drogowe.

Chińskie Centrum w Wólce Kosowskiej wyróżnia się tym, że jest położone w odległości 25 km od Warszawy przy drodze krajowej E77 (kierunek Warszawa-Kraków).  Do centrum handlowego Wólka Kosowska można dojechać też warszawską komunikacją podmiejską, liniami: 728 i 721 oraz autobusami grójeckiego PKS, które zatrzymują się w miejscowości Wygoda.

4. Bliskość dostawców i rynków zbytu

Przy wyborze hurtowni należy również uwzględnić bliskość dostawców, producentów i obsługiwanych rynków, a także lokalne czynniki środowiskowe. Magazyn powinien być jak najbliżej głównych dostawców, producentów i / lub klientów. Pomoże to skrócić czas realizacji, obniżyć koszty transportu i zwiększyć szybkość transakcji realizowanych zarówno przez Twoją hurtownię, jak i Twoich klientów. Tanie hurtownie chińskie GD są idealnym rozwiązaniem z powodu swojego bliskiego położenia w stosunku rynków zbytu takich jak Warszawa i inne miasta Mazowsza, a także położenie przy drodze krajowej na Kraków.

Potwierdzeniem doskonałej lokalizacji Chińskiego Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej jest ogromna rzesza klientów hurtowych i detalicznych codziennie odwiedzających ten kompleks. Z usług handlowych korzystają zarówno mieszkańcy Warszawy i Mazowsza, ale także osoby pochodzące z całej Polski, a nawet spoza jej granic. Popularność tego miejsca związana jest nie tylko z doskonałym położeniem, ale również z ogromną rozmaitością oferowanych towarów – tu znajdują się zarówno hurtownie odzieży, jak i obuwia, kosmetyków, biżuterii, domowej chemii, galanterii czy drobnego AGD.

Podsumowując, warto poświęcić trochę czasu na właściwe zaplanowanie i znalezienie najbardziej strategicznej lokalizacji hurtowni. Wpływ tej decyzji będzie bardzo istotny dla sukcesu przedsięwzięcia. Lokalizacja sklepu będzie miała długotrwały wpływ na aspekty finansowe, operacyjne i konkurencyjne firmy, dlatego warto zapoznać się z konkurencyjną ofertą Centrum Hurtowego GD Poland w Wólce Kosowskiej.

Źródło: http://www.gdpoland.pl/pl/