Jesteś mechanikiem samochodowym lub amatorsko zajmujesz się naprawami aut? Jakość Twojej pracy w głównej mierze zależeć będzie od wyposażenia Twojego garażu czy warsztatu. Profesjonalna prostowarka do felg jest niezbędna w każdym serwisie samochodowym.

Prostowanie felg – czy jest opłacalne?

Wiele osób uważa, że zakup zupełnie nowych felg to jedyne rozwiązanie, by pozbyć się nieestetycznych zgięć. Musisz jednak wiedzieć, że jest to tylko często powtarzany mit. Do naprawy prostowarką felg kwalifikują się zarówno felgi stalowe, jak i te aluminiowe. W praktyce oznacza to, że możesz zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy, przeprowadzając stosowną naprawę (zwłaszcza, gdy należysz do osób, które przykładają dużą uwagę do detali i lubisz, gdy Twoje felgi zawsze prezentują się dobrze).

Prostowarka do felg – cena

Ceny profesjonalnej prostowarki oscylują w granicach kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście można kupić prostowarkę, która będzie znacznie tańsza, jednak jej jakość, a także pole zastosowań będzie znacznie ograniczone.

Czym kierować się przy wyborze prostowarki do felg?

Kupując tego typu urządzenia należy zwrócić uwagę na czynniki, takie jak:

  • możliwość naprawy felg o różnych kształtach oraz rozmiarach
  • rodzaj mocowania
  • rodzaj silnika oraz jego wydajność
  • komfort oraz wygoda pracy, jaką zapewnia urządzenie.

To tylko niektóre z ważnych elementów. Kolejnym bardzo ważnym punktem, o którym warto jest pamiętać jest fakt, że prostowarki do swojej pracy potrzebują energii. Aby układ hydrauliczny w urządzeniu mógł rozpocząć swoją pracę, potrzebuje zasilania z gniazdka o napięciu minimum 400V.

Rodzaj oraz model prostowarki powinien pozostać indywidualnym wyborem, jeśli jednak potrzebujesz w pełni sprawnego urządzenia, które będzie charakteryzowało się wysoką jakością i nie możesz się zdecydować, polecamy Ci postawić na znane oraz rozpoznawalne firmy. Tutaj świetnym przykładem są profesjonalne prostowarki do felg Nitromac. Urządzenia te wyposażone są w dodatkowe akcesoria, ułatwiające pracę mechanikom. Pozwalają na pracę z felgami o średnicach w zakresie 10″ – 30″, co spełnia oczekiwania zdecydowanej większości użytkowników. Prostowarki Nitromac pozwalają na osiągnięcie siły nacisku do 5 ton, co przekłada się na efektywność i jakość wykonanej pracy, nawet z trudnymi obręczami.

Jak widać, wybór odpowiedniej prostowarki do felg powinien być w pierwszej kolejności uzależniony od Twoich potrzeb. W profesjonalnym zakładzie nie powinno zabraknąć wydajnych urządzeń, które pozwolą na wykonanie nawet skomplikowanych prac i pozwolą na przywrócenie felg do ich poprzedniego stanu. Choć prostowarki te nie należą do tanich, warto rozważyć opcję leasingu.

źródło: opomax.com.pl – wyposażenie warsztatu