Współczesne magazyny wymagają nowoczesnych systemów regałowych. Bez nich trudno jest efektywnie wykorzystać całą dostępną powierzchnię składowania w obiekcie. Wyposażenie takie oczywiście kosztuje. Kompletując regały do wielkopowierzchniowego magazynu, będziemy potrzebować dużego kapitału. Istnieje jednak alternatywne rozwiązania dla osób pragnących zaoszczędzić. Chodzi mianowicie o leasing fabryczny.

Na czym polega leasing wyposażenia magazynowego?

Nie każdy przedsiębiorca dysponuje wystarczająco dużymi oszczędnościami, aby samodzielnie sfinansować wszelkie niezbędne inwestycje. Najczęściej trzeba udać się do banku i złożyć wniosek o kredyt. Taki proces zazwyczaj jest czasochłonny i dodatkowo opóźnia moment, w którym możemy używać naszego magazynu. Warto rozważyć leasing mobilnych regałów magazynowych. Za ich pomocą możemy znacząco ułatwić sobie składowanie towarów. Jest to niezwykle atrakcyjne rozwiązanie, w przypadku gdy cena za metr kwadratowy jest bardzo wysoka.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing regałów magazynowych?

Chociaż leasing zazwyczaj kojarzy się z wynajmowaniem flot samochodowych, coraz więcej producentów wyposażenia magazynowego zaczyna oferować takie usługi. W ten sposób nawet przedsiębiorcy nie dysponujący dużym kapitałem mogą zaopatrzyć się w mobilne regały paletowe. Wystarczy, że będziemy regularnie płacić raty za korzystanie ze sprzętu pozostającego własnością leasingodawcy. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę organizowania kapitału na zakup regałów.

Leasing fabryczny jest najbardziej atrakcyjny dla niewielkich przedsiębiorstw z ograniczonym kapitałem lub dużych firm, które pragną w szybki sposób rozwinąć swoją działalność. Wysokiej jakości regały mobilne są dostępne nawet przy niskich nakładach finansowych. Dodatkową zaletą jest możliwość odliczenia kosztów amortyzacji i leasingu od podatku płaconego przez naszą firmę. Przedsiębiorstwa oferujące usługi leasingu do minimum ograniczają wymagane formalności podczas wyboru tej metody finansowania. Podczas zakupu regałów dochodzi do zamrożenia części kapitału firmy. Problem ten nie istnieje w przypadku wyposażenia leasingowanego.

Ile kosztuje leasing antresoli i regałów magazynowych?

Firmy oferujące leasing wyposażenia magazynowego starają się ściśle dopasować ofertę do potrzeb swoich klientów. Dokładne koszty leasingu zależą wielu czynników, które należy uzgodnić z leasingodawcą. Możemy jednak liczyć na koszty przekraczające 100 euro za m2. Optymalny okres leasingu takiego sprzętu wynosi 72 miesiące. Wpłata wstępna wynosi 30% całości kwoty. Z kolei po upływie okresu leasingu możliwych jest wykup wyposażenia za zaledwie 10% pierwotnej sumy. Warto pamiętać, o tym, że zarówno comiesięczna rata, jak i wpłata wstępna mogą zostać dopisane do kosztów ponoszonych przez naszą firmę.

Oczywiście są to jedynie przykładowe ceny. Aby uzyskać dokładną wycenę, należy skontaktować się z firmą oferująca taki leasing. To, ile przyjdzie nam zapłacić, zależało będzie przede wszystkim od tego, jaki rodzaj wyposażenia nas interesuje. Oprócz tego istotne będzie, jak wiele egzemplarzy planujemy wziąć w leasing. Niezależnie jednak od ostatecznej ceny, takie wynajmowanie sprzętu magazynowego jest z pewnością dobrym rozwiązaniem dla drobnych przedsiębiorców.