Planowanie imprez firmowych jeszcze nigdy nie było takie łatwe. Wszystko dzięki bogatej ofercie firm obsługujących wydarzenia tego typu.

Co warto wiedzieć, żeby zorganizować idealną imprezę firmową? Na co warto zwrócić uwagę podczas przygotowań? I jak wybrać partnerów, dzięki którym przygotowania będą przyjemnością?

Wybór miejsca

Bogata oferta hoteli, restauracji i sal konferencyjnych powoduje, że znalezienie miejsca na imprezę firmową nie stanowi poważnego problemu. A przecież możliwe jest także zorganizowanie imprezy plenerowej. Można zaryzykować stwierdzenie, że większym kłopotem jest zdecydowanie się na jedno, konkretne miejsce spośród dostępnych setek atrakcyjnych lokalizacji. Warto jednak pamiętać, że organizacja imprezy powinna rozpocząć się z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć konieczności wybierania ofert nie do końca spełniających oczekiwania.

Wybór miejsca powinien być uzależniony od charakteru imprezy firmowe. Te bardziej formalne warto zorganizować w eleganckich hotelach lub centrach konferencyjnych. Jeżeli zdecydujecie się na mniej klasyczną formę, możecie skorzystać z oferty firm organizujących imprezy plenerowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Wybór cateringu

W przypadku wyboru firmy cateringowej również będziecie mieli do czynienia z bogatą ofertą. Jednak firmy cateringowe różnią się między sobą zakresem i jakością usług. Dlatego przed wyborem warto sprawdzić zarówno zakres oferty jak i rekomendacje dotychczasowych klientów. Dobre firmy cateringowe dysponują referencjami i chętnie udostępniają dane klientów, którzy mogą je potwierdzić.

Przy sprawdzaniu zakresu należy przede wszystkim sprawdzić menu. Potrawy i trunki, które znajda się na stołach i w bufetach powinny bowiem odpowiadać charakterowi imprezy. W przypadku spotkań formalnych warto postawić na nowoczesność. Natomiast w przypadku spotkań mniej oficjalnych bardzo dobrze sprawdzają się rozwiązania klasyczne. Oczywiście menu powinno być jak najbardziej zróżnicowane. Jednak dobre firmy cateringowe nie mają problemów z obsługą nawet najbardziej wymagających klientów. Chętnie też przystają na propozycje zorganizowania degustacji, podczas której można przekonać się czy oferowane potrawy są smaczne.

Nie zapominajcie o ofercie trunków. Napoje alkoholowe i bezalkoholowe to nieodzowny element każdej udanej imprezy firmowej. Warto zatroszczyć się o ich jak najlepszą jakość i jak najszerszy wybór. Pomoże w tym firma cateringowa.

Warto również zwrócić uwagę na usługi dodatkowe takie jak obsługa kelnerska, zapewnienie wyposażenia i dekoracji.

Wybór atrakcji

Tutaj możliwości jest jeszcze więcej. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Możecie zorganizować koncert popularnego zespołu lub wykonawcy, zatroszczyć się o znanego konferansjera oraz zorganizować atrakcyjne konkursy. Warto jednak przestrzegać ważnej zasady – atrakcje powinny angażować jak największą liczbę osób uczestniczących w imprezie. Dzięki temu impreza firmowa stanie się niezapomnianym wydarzeniem.

Źródło: Gold-Catering.pl – Catering Warszawa