Namiot ekspresowy – szybki i prosty w obsłudze, skutecznie chroni przed warunkami atmosferycznymi

Namioty ogrodowe, hale namiotowe czy pawilony, kojarzone są najczęściej z jednym, do dwóch określonych zastosowań. Namiot ogrodowy ma posłużyć za altanę chroniącą przed słońcem, a hala namiotowa ma pełnić funkcję magazynu, zwykle sezonowego.

Okazuje się jednak, że namioty mają znacznie szerszy zasięg funkcjonalności, a ich zastosowanie zależne jest wyłącznie od naszych określonych potrzeb. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rodzaj namiotu.

Namioty ekspresowe w handlu sezonowym – case study

Przyjmijmy za przykład dwa rodzaje handlu. Jednym ze sprzedawców będzie dystrybutor gadżetów sezonowych, który w ofercie posiada także szeroką gamę bibelotów na różne okazje. Drugim zaś jest właściciel niewielkiego sklepu wielobranżowego, który na co dzień służy zaspokajaniu podstawowych potrzeb okolicznych mieszkańców.

Kończy się sezon wiosenny i wielkimi krokami zbliża sezon letni. Większość osób planuje już wakacje. Najchętniej nad wodą – jeziorem lub Morzem zwłaszcza, że prognozy pogodowe są obiecujące. Dla właściciela sklepu z bibelotami to także doskonały moment na zaplanowanie sezonu – tyle, że nie wypoczynkowego, a handlowego. Z całą pewnością, każdy z nas spotkał się z gęsto rozstawionymi stoiskami sprzedażowymi, umiejscowionymi w pobliżu miejsc wypoczynku. Przy plaży nad Bałtykiem lub w bliskim sąsiedztwie jeziora. Takie stragany są korzyścią tak samo dla handlarzy, jak i dla turystów. Możliwość szybkiego nabycia pamiątek z miejsca wypoczynku, dodatkowej pary plażowych butów, kapelusza czy okularów przeciwsłonecznych, to niepodważalna wygoda.

Aby zabezpieczyć nie tylko towar, ale przede wszystkim własny komfort w czasie upalnych dni, niezbędne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości stanowisko pracy. Najlepiej, jeśli będzie ono mobilne. Posłuży do tego namiot ekspresowy. Jego zalety są oczywiste. Składa się tak samo łatwo i szybko, jak rozkłada. Chroni przed promieniami UV. Jego szkielet i mocowania wykonane są ze stabilnych i trwałych materiałów – najczęściej metalu. Istnieje możliwość dostosowania go do potrzeb – może mieć ściany po każdej stronie lub tylko na wybranych bokach. Wykonany jest z wodoodpornego materiału, dzięki czemu zabezpieczy również przed deszczem.

Po sezonie letnim nadchodzi sezon jesienno-zimowy. Po plażowiczach nie ma już śladu, tym samym, sprzedawane latem pozostałe produkty, mogą wrócić na sklepowe półki. Nie oznacza to jednak, że namiot ekspresowy nie przyda się aż do następnego lata. W sezonie jesienno-zimowym jest także wiele okazji do handlu terenowego. Właściciel sklepu wielobranżowego będzie miał szansę zwiększenia obrotów dzięki nadchodzącym w tym sezonie okolicznościom.

Jedną z nich jest niewątpliwie okres Zaduszek, a później okolice Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie bardzo chętnie korzystamy z dostępnych przy cmentarzu ofert. Stragany z różnorodnymi zniczami, w niektórych regionach Polski – Pańską Skórką lub innymi, ciekawymi dekoracjami nagrobków.

Poza okolicami cmentarza, stragany z nieco innym asortymentem znajdziemy np. w pobliżu centrów handlowych lub na deptakach miejskich starówek. Gdy zbliża się okres świąteczny, znajdziemy tam nie tylko ozdoby, ale również różnego rodzaju regionalne wyroby.

Wszystko to dobrze zabezpieczone pod wygodnymi w użytkowaniu namiotami ekspresowymi, które powinny stanowić podstawowe wyposażenie każdego handlarza!

Źródło: DasCompany.com – namioty ekspresowe