Planując wspólny, rodzinny wypad do Warszawy, trzeba pamiętać, że dzieci mogą się w końcu poczuć znużone zwiedzaniem muzeów i innych ważnych pod względem historycznym miejsc. Warto więc tak zorganizować pobyt w stolicy, aby i dzieci się nie nudziły. Dzięki temu zaczną zwracać uwagę na to, co ogląda cała rodzina.

Istotne jest, aby znaleźć atrakcje dla dzieci jeszcze przed wyjazdem do Warszawy. Pozwoli to wpleść je w zwiedzanie miasta. Rodzina może odwiedzić miejsca atrakcyjne zarówno dla starszych, jak i najmłodszych jej członków. To np. ZOO, świetne dla wspólnych spacerów. A w Papugarni Carmen dzieci i ich rodzice mogą pogłaskać papugi i nawet je nakarmić.

Warszawa – miejsce dla każdego

Ciekawe miejsca w Warszawie obejmują też np. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Warszawy, czy Muzeum Plakatu w Wilanowie. Uczniowie, którzy już uczyli się o Powstaniu Warszawskich, mogą odwiedzić z kolei Muzeum poświęcone w całości temu wydarzeniu.

Warszawa ciekawe miejsca proponuje odwiedzającym w każdej swojej dzielnicy. Dlatego warto sprawdzić ich adresy i godziny otwarcia, aby dokładnie zaplanować cały pobyt w stolicy. Coraz częściej można też zaznajomić się już z opiniami  innych rodzin dotyczącymi odwiedzonych miejsc. To także wpływa pozytywnie na organizację pobytu w Warszawie.

Warszawa atrakcje dla dzieci zaplanowała tak, by zadowolone były i kilkulatki i nastolatki. Młodsze dzieci z przyjemnością odwiedzą różne place zabaw. Park Linowy Bielany pomoże nauczyć się łapać równowagę przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa. Wielbiciele dinozaurów natomiast chętnie odwiedzą Olkówek – Park Jurajski, gdzie spędzą na zabawie całe godziny.

W razie brzydkiej przygody, można też znaleźć fajne miejsca w Warszawie pod dachem. To świetnie urządzone sale zabaw wyposażone w tyle atrakcji, że dziecko nie będzie się tu nudziło przez wiele godzin. To np. Fikołki Wilanów, Figlarium lub Abawuś.

Warszawa staje się miejscem coraz bardziej atrakcyjnym dla całych rodzin. Zwiedzanie może przeplatać się z zabawą i integracją całej rodziny.