Posadzki betonowe spotykamy najczęściej w magazynach, halach przemysłowych, warsztatach samochodowych i wnętrzach mieszkalnych. Tworzą jednolitą powierzchnię, trwałą i odporną na działanie czynników zewnętrznych. Poza tym powiększają optycznie przestrzeń i są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości przy odpowiedniej pielęgnacji. Kluczowy jest wybór odpowiednich preparatów przeznaczonych do czyszczenia posadzek betonowych.

Preparaty do codziennej pielęgnacji

Codziennie utrzymanie w czystości posadzek przemysłowych, które nie są narażone na poważne zabrudzenia powinno być oparte na łagodnych preparatach myjąco-pielęgnujących. Jednym z nich jest Swish SP-100 Floral, czyli preparat myjący do codziennej pielęgnacji powierzchni. Pozwala szybko i skutecznie pozbyć się codziennych zabrudzeń, a dzięki właściwościom antystatycznym ogranicza przywieranie brudu do powierzchni posadzki i na dłużej pozostawia ją czystą i świeżą. Co więcej ma również właściwości antypoślizgowe, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Po użyciu pozostawia przyjemny, kwiatowy aromat i delikatny połysk.

Jedną z lepszych propozycji na rynku jest również płyn Swish SP-100 Citro. To preparat myjący z alkoholem do codziennej pielęgnacji powierzchni. Nie tylko usuwa zabrudzenia z posadzek betonowych, ale również nie pozostawia na nich nieestetycznych śladów i smug. Podobnie do SP-100 Floral także charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi i antypoślizgowymi. Pomimo zawartości alkoholu ma przyjemny, lekko cytrusowy zapach, a czyszczone powierzchnie pozostawia błyszczące i świeże.

Zdarzają się jednak sytuacje, że zastosowanie preparatów mających zapach jest niewskazane, np. w przemyśle spożywczym. Wówczas świetną alternatywą dla płynów zapachowych jest Swish Sunbeam. To neutralny, bezzapachowy środek do codziennego mycia posadzek. Jest w pełni bezpieczny dla czyszczonych powierzchni, skutecznie usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia, nie pozostawia smug, a dzięki właściwościom antypoślizgowym i antystatycznym ułatwia codziennie użytkowanie. Warto również zaznaczyć, że może być stosowany zarówno na zabezpieczonych, jak i niezabezpieczonych powierzchniach.

Chemia profesjonalna – środki skuteczne w walce z uporczywymi zabrudzeniami

Niektóre posadzki przemysłowe są narażone na wiele trudnych zabrudzeń jak plamy z olejów, ropy, gum czy wosków. Do ich usunięcia nie wystarczą preparaty przeznaczone do codziennej pielęgnacji, ponieważ ich działanie jest zbyt delikatne, a formuła nie pozwala na usunięcie odpornych zabrudzeń tego typu. W czyszczeniu podłóg betonowych na halach przemysłowych czy w warsztatach samochodowych warto sięgać po środki o silniejszym działaniu.

Jednym z tego typu preparatów jest Swish Jet. Służy do usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń tłuszczowych. Ma skoncentrowaną formułę, dzięki czemu doskonale radzi sobie nawet z zabrudzeniami trudnymi do usunięcia. Skutecznie usuwa zarówno plamy pochodzące z tłuszczów roślinnych, jak i zwierzęcych, zabrudzenia z ropy czy innych olejów, a dzięki możliwości stosowania w myciu maszynowym ułatwia czyszczenie nawet dużych powierzchni.

Innym skutecznym płynem do usuwania trudnych zabrudzeń jest Swish E50 Strong Cleaner. Nadaje się do usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń przemysłowych, osadów kuchennych i zabrudzeń ropopochodnych. Może być stosowany zarówno do mycia ręcznego, jak i przemysłowego, a dzięki odpowiedniemu rozcieńczaniu z wodą pozwala dostosować moc preparatu do stopnia zabrudzenia podłogi.

Z kolei Swish E20 to nie tylko skuteczny preparat do czyszczenia nawet bardzo zabrudzonych posadzek betonowych, ale również środek o działaniu nabłyszczającym. Sprawdzi się w pielęgnacji podłóg w centrach handlowych, biurach i halach produkcyjnych. Usuwa nie tylko zabrudzenia, ale neutralizuje również przykre zapachy i pozostawia przyjemny aromat. Jest łatwy w użyciu, pięknie nabłyszcza czyszczone powierzchnie bez smug i zacieków.

Pielęgnacja posadzek przemysłowych wymaga wybrania odpowiednich środków do ich codziennego czyszczenia. Przy wyborze preparatu należy zwrócić uwagę na jego siłę działania i skuteczność w usuwaniu plam, a także na właściwości antystatyczne, które ułatwiają utrzymanie podłogi w czystości. Przy stosowaniu chemii profesjonalnej czyszczenie posadzek przemysłowych jest łatwe i skuteczne, a co więcej zapewnia im odpowiednią trwałość i piękny wygląd posadzki na lata.