Zabrudzenia przemysłowe wymagają mocnych środków czyszczących. Silne plamy pochodzenia oleistego można usunąć jedynie za pomocą sprawdzonych środków chemii profesjonalnej. Zabrudzona posadzka może stanowić zagrożenie dla pracowników, a dodatkowo wygląda nieestetycznie.

Środki odtłuszczające

Przede wszystkim produkty odtłuszczające odznaczają się bardzo dużą skutecznością ze względu na ich doskonałą zdolność do rozpuszczania i usuwania uporczywych zabrudzeń. Niezwykle szybko i skutecznie można dzięki nim pozbyć się najcięższych zanieczyszczeń takich jak smary i oleje z posadzek różnych typów, jednak trzeba zwrócić uwagę na powierzchnie wrażliwe na działanie zasad. W skład środków stosowanych do pozbywania się plam z oleju z reguły wchodzą rozpuszczalniki, alkalia i substancje pochłaniające oleje, oraz sorbenty. Sorbenty to produkty bezpieczne, które nie uszkadzają powierzchni i nie powodują korozji w miejscu, gdzie są używane. Środki odtłuszczające, odznaczają się silnymi właściwościami wnikającymi w mikro pory, dzięki czemu substancje olejowe usuwane są nie tylko z powierzchni.

Ponadto niektóre produkty specjalistyczne mogą być stosowane zarówno do mycia ręcznego, mycia ciśnieniowego jak i maszynowego. Przy sprzątaniu w dużych zakładach przemysłowych i magazynów warto postawić na połączenie właściwości profesjonalnych detergentów odtłuszczających i maszyn czyszczących, co znacznie ułatwi utrzymanie czystości i zapobiegnie niszczeniu posadzki.

Włókniny chłonne i sorbenty

Same odtłuszczacze czy inne preparaty alkaliczne nie wystarczą – aby pozbyć się plam, należy użyć również odpowiednich pochłaniaczy. Dzięki stosowaniu trwałych i ekonomicznych włóknin lub sorbentów przemysłowych nie mamy problemów z niedostatecznym wchłanianiem substancji płynnych.

Włókniny odznaczają się dużą wytrzymałością, niskopylnością i chropowatą strukturą. Można je stosować nawet do do usuwania olejów, farb, czy smarów, albowiem zachowują one bardzo wysoki stopień absorpcji.

Sorbenty przeznaczone są do trudnych zabrudzeń przemysłowych. Wykorzystywane są do zadań specjalnych, które wymagają bardzo dużej absorpcji. Chłonność zdecydowanie zmniejsza ich zużycie, dzięki czemu proces czyszczenia minimalizuje koszty sprzątania. Czyściwa miękkie ułatwiają doczyszczanie trudno dostępnych miejsc. Odznaczają się bardzo wysokim stopniem absorpcji, zwłaszcza oleistych i tłustych substancji.  Wyjątkowo delikatnie sorbenty obchodzą się z powierzchniami podatnymi na zarysowanie.