Obecnie, projektując i urządzając domy, przede wszystkim stawiamy na wygodę i rozwiązania, które ułatwią wykonywanie codziennych czynności. Widać to nie tylko w rozwiązaniach architektonicznych, lecz także w mnogości dostępnych technologii.

Czasy, w których wybierając sposób sygnalizowania przez gościa o swoim przybyciu do naszego domu, miało się do wyboru kołatkę i dzwonek, już dawno odeszły do lamusa. Obecnie staje przed nami cały szereg różnorakich opcji, spośród których ciężko wybrać jedną – idealną. Rozwiązaniem okazuje się tutaj wiedza pozwalająca optymalnie dobrać technologię do swoich potrzeb. Aby pomóc Ci budować takową wiedzę, stworzyliśmy ten artykuł. Zebraliśmy w nim największe zalety jednej z najnowocześniejszych zdobyczy techniki na tym polu, czyli wideomofonu bezprzewodowego.

Bezpieczeństwo

O bezpieczeństwo dbamy coraz bardziej, zabezpieczając domy różnymi technologiami: wykrywaczami ruchu, czujnikami wstrząsu i wieloma innymi. Nie każdy jednak ma potrzebę zmieniania swego domu w fortecę. Czasami wystarczy właśnie skromne zabezpieczenie, jakim jest wideomofon. Kamera zamontowana przy drzwiach w połączeniu z domowym ekranem, pozwala nam dojrzeć, kto rzeczywiście prosi o otworzenie. W ten sposób możemy mieć pewność, że osoba prosząca o wejście w istocie jest tym, za kogo się podaje. Z tego też względu wideomofon warto zainstalować szczególnie w miejscach, gdzie przebywają emeryci czy dzieci – szczególnie częste ofiary złodziei i oszustów. Przestępca nie zdoła już skryć się pod, zupełnie nieweryfikowalnym przez tradycyjny domofon, mianem „listonosza”, „dzielnicowego” czy „wujka”.

Łatwość montażu

Wideodomofon bezprzewodowy – jak sama nazwa wskazuje – posiada taką właściwość, że kamera łączy się z ekranem nie za pośrednictwem kabla, lecz drogą radiową. Wprawdzie niektóre modele wymagają podprowadzenia pewnych przewodów – chociażby zasilania – lecz wciąż jest to nieporównywalnie mniej okablowania, niż w wideomofonie przewodowym. Tym samym montaż jest łatwiejszy pod względem technicznym – bez żadnego wiercenia dziur w ścianach i innych inwazyjnych zabiegów. Nie wymaga również od właściciela posesji gimnastyki intelektualnej, mającej na celu wymyślenie sposobu odpowiedniego umiejscowienia kabli. Dzięki temu jedyne, czym trzeba się kierować przy wyborze miejsca na monitor, jest własne poczucie estetyki.

Nowoczesność i wygoda

Chcemy zwrócić uwagę na to, że takie rozwiązanie rodzi korzyści, związane z szeroko pojętym komfortem. Urządzenia wysoce scyfryzowane, bardzo często mogą być ze sobą łączone. Wiele wideomofonów może być częścią większej instalacji smart dom, co znacznie zwiększa wygodę korzystania z posesji. Jeżeli nie ma takiej funkcji, możemy zorientować się, czy nie posiada przynajmniej aplikacji. Wideomofon posiada choćby i taki plus, że aby zobaczyć osobę dzwoniącą do drzwi – czy też furtki – nie musimy przechodzić do tego jednego, jedynego pomieszczenia, z którego akurat widać furtkę, czy wychodzić na balkon.