Angielski to wciąż najpopularniejszy język obcy , którego się uczymy. Gwarantuje powodzenie w pracy oraz sprawną komunikację na wczasach. Dzięki znajomości angielskiego możemy liczyć na posady w międzynarodowych firmach oraz korporacjach. W dobie swobodnych kontaktów zagranicznych jego opanowanie stało się niemal obowiązkiem.

Mowa i pismo

Pierwszy i zarazem poważny kontakt z językiem obcym mamy w szkole. To tutaj poznaje się podstawowe składnie oraz reguły, ale nauka gramatyki nieco przysłania właściwy cel komunikacji interpersonalnej. Zapomina się o mowie, co przekłada się na liczne nieporozumienia powstałe w przyszłości, niechęć i strach przed posługiwaniem się językiem obcym.

Oczywiście nie jest też tak, że na lekcjach z angielskiego w ogóle nie prowadzimy konwersacji. Owszem pojawiają się, ale są one niestety dość schematyczne i mało rozbudowane, przez co trudno nam ich użyć w sytuacjach, które wymagają rozwinięcia wypowiedzi. Problemem jest także to, że nauczyciel nie prowadzi lekcji w całości w języku obcym, co powinno być standardem w szkołach językowych.

Swoboda językowa czyli coś, nad czym warto pracować

Znany problem dotyczy tzw. swobody myśli. Jeżeli znamy wszystkie wyrazy oraz formalny szyk, doskonale radzimy sobie z sytuacją. Problem zaczyna się w momencie , gdy zapomnimy nawet pojedyncze słówko. Ciężko znaleźć wtedy zamiennik, a konwersacja staje się niezwykle utrudniona.

Wynika to z małej wagi tzw. improwizowanych rozmów. Jeżeli opieramy się na konkretnym schemacie, siłą rzeczy zapamiętujemy głównie ten schemat. Pomocą w takich sytuacjach, mogą okazać się konwersacje po angielsku prowadzane z native speakerem. Poprawiają one w zdecydowany sposób naszą swobodę językową.

Dlaczego warto rozważyć tę opcję?

Native speaker to osoba, która najlepiej wesprze naukę języka. Przekaże praktyczną wiedzę z zakresu danego języka obcego. Nie będzie uczyć jedynie utartych sloganów ani też wyrażeń powtarzanych przez lata. Swobodna rozmowa pozwoli na naturalny przekaz „żywej” mowy. Ponadto native speaker jak nikt inny nauczy nas akcentowania wyrazów, intonacji oraz dynamiki i melodii wypowiedzi.

Podsumowanie

Zajęcia z native speakerami stale zyskują na popularności. Plusy tej metody nauczania dostrzega się bardzo szybko. Naturalna wymowa, biegłe opanowanie języka oraz praktyczne umiejętności przydają się w dalszej karierze zawodowej.

 

Na kursie konwersacyjnym z native speakerem poprzez rozmowę będziemy uczyć się knstrukcji i zagadnień gramatycznym. Dzięki temu, że będziemy wykorzystywać naturalne sytuacje, zasady zapamiętamy dużo szybciej, bez uczenia się ich na pamięć. Przed wyborem konkretnego lektora, warto zapoznać się z jego kwalifikacjami. Liczne certyfikaty, doświadczenie zawodowe oraz pozytywne opinie powinny być przesłankami do skorzystania z jego usług. Nie można się również bać trudnych początków. Okazuje się, że wiedza językowa posiadana po latach nauki w szkole różni się od potrzebnych praktycznych umiejętności. Zajęcia z native speakerem będą doskonałym uzupełnieniem i wzbogaceniem edukacji szkolnej – pozwolą nam na swobodną komunikację, a także nadrobienie zaległości.

Źródło: Archibald – Szkoła języków obcych