Kupując produkty firmy Apple trzeba liczyć się z faktem, że ich naprawa może być bardzo kosztowna. Wiele osób zastanawia się gdzie naprawić swoje smartfony czy laptopy. W trakcie trwania gwarancji odpowiedź jest prosta. Oczywiście, każdy posiadacz odda swój sprzęt to firmowego serwisu Apple. W tym przypadku zawsze możemy liczyć na fachową obsługę, która nie będzie tracić naszego cennego czasu na szukanie serwisu i specjalistów.

Co w przypadku kiedy właśnie skończyła się nasza gwarancja?

Problem pogwarancyjny

Oczywiście, odpowiedź nadal może pozostać taka sama – fabryczny serwis marki Apple. Jednak po utracie okresu gwarancji nasz sprzęt wart kilka tysięcy złotych może okazać się bardzo drogi w naprawie. Właściwie, w takim serwisie w zależności od uszkodzenia możliwe jest otrzymanie rachunku o równowartości naszego komputera czy telefonu. Co więc zrobić w takim przypadku?

Niestety taka sytuacja zmusza nas do poszukiwania dobrego serwisu, który będzie znał się na wykonanej pracy. Specyficzne podzespoły wymagają specjalistycznego podejścia do tematu.

Jak wybrać właściwy serwis?

W pierwszej kolejności należy odrzucić serwisy, które zajmują się każdym istniejącym sprzętem elektronicznym. Podobnie jest z wszelkiego rodzaju „złotymi rączkami” – takie usługi nie dają nam żadnej pewności ani gwarancji wykonanych przez nich napraw. Produkty firmy Apple charakteryzują się innymi podzespołami niż reszta firm produkujących telefony czy komputery. Podobnie jest w kwestii oprogramowania. Osoby, które bez problemu poradzą sobie z naprawą systemu operacyjnego Windows, nie będą gwarantem sprawnej konfiguracji iOS.

Jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto skorzystać z pomocy przyjaciół i rodziny, którzy naprawiali swój sprzęt w jednym z punktów naprawy sprzętu Apple. Takie porady mogą okazać się nieocenioną pomocą przy wyborze danego miejsca. Gdy nasz sprzęt posiada trudną do zlikwidowania usterkę należy wybrać jak najbardziej solidny serwis.

Kolejną  bardzo ważną cechą charakteryzującą późniejszą wartościową naprawę jest obsługa klienta. Pracownik serwisu powinien wypytać nas o okoliczności powstania usterki i sam określić, co faktycznie było przyczyną jej powstania. Bardzo skomplikowana usterka powinna zostać poddana diagnostyce. Dokładna wycena poszczególnych etapów naprawy i jej części daje klientowi szansę podjęcia dalszej decyzji. Serwisant powinien uczciwie określić wartość naprawy i poinformować, czy warto naprawiać nasz sprzęt, czy koszt regeneracji przewyższy wartość telefonu lub komputera. Należy liczyć się z faktem, że nawet w nieautoryzowanym serwisie koszty naprawy będą wysokie nie ze względu na włożoną pracę w naprawę, ale ceny części zamiennych.

Podsumowując, warto rozważnie wybrać serwis pogwarancyjny Apple, który zajmie się naszym sprzętem. Przed oddaniem go gdziekolwiek popytajmy znajomych rodziny, przyjaciół, czy mieli z jakimś styczność. Czytajmy opinie i recenzje w internecie.

applehome.pl – wymiana baterii iphone Warszawa