Atutem figury gruszki jest przede wszystkim wąska talia, a także szczupła góra. Do doskonałej klepsydry brakuje więc niewiele. Zdecydowanie najważniejszą kwestią, nad którą powinna się skupić kobieta posiadająca taką figurę przy wybieraniu sukni ślubnej, jest talia. Należy ją dokładnie podkreślić, a także zrównoważyć proporcje między biustem a biodrami.

Wybór sukni ślubnej powinien być wielką przyjemnością dla każdej kobiety. Pierwszym etapem jest przeważnie kilkutygodniowe oglądanie różnego rodzaju sukienek, a kolejnym – zakupy. Zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem dla przyszłej panny młodej jest połączenie  idealnej sukni ślubnej z potrzebami własnej sylwetki. Kobiety o figurze gruszki, czyli posiadające wąską talię, szersze biodra, a także mniejsze piersi, nie zdają sobie nawet sprawy z faktu, że są ideałem większości mężczyzn. Panie powinny zatem zdecydowanie odrzucić ewentualne kompleksy, a następnie skupić się na podkreśleniu tego czego zazdroszczą im koleżanki – talii.

Gruszkowy krój

Doskonała dla pań posiadających figurę gruszki będzie suknia w kształcie litery A. Doskonale sprawdzi się również „beza” oraz suknia puszysta na dole. Przeważnie są to wielowarstwowe falbany, kwiaty albo drapowania materiału. Najważniejszą kwestią jest mocne dopasowanie w talii. Kobiety powinny bardzo dobrze podkreślić jej smukłość, nie tylko przez dopasowanie, ale również przez kontrast z wielowarstwowym dołem. Dzięki temu rozwiązaniu panie wydadzą się jeszcze szczuplejsze.

Dobrym rozwiązaniem będzie także wybór skromniejszej sukni w kształcie litery A, za to z paskiem w talii. Bardzo dobrze pasowała będzie nie tylko szarfa, atłasowa wstążka, albo inny element, który będzie oplatał talię i jednocześnie podkreślał jej smukłość. Figura gruszki będzie się świetnie prezentowała również w sukni typu greckiego – ukryje biodra.

Gruszkowy dekolt

Zdecydowanie najlepszym wyborem dla kobiety o figurze gruszki będzie dekolt w kształcie litery V. Nie tylko odciągnie on uwagę od bioder, ale również uwidoczni szczupłość górnych partii ciała. Kobiety, które posiadają bardzo mały biust, mogą nosić suknie z dekoltem typu łódka. jest to co prawda wymagający krój, ale doskonale sprawdzi się u szczupłych „gruszek”. Kobiety o takiej figurze bardzo dobrze będą prezentowały się w okrągłych, wysokich dekoltach. Panie mające drobne ręce i ramiona, mogą spokojnie włożyć suknie z rękawem krótkim, do łokcia lub nawet długim. Najlepiej będzie wyglądał, gdy zostanie zrobiony z pięknej koronki.

Kobiety powinny jednak pamiętać, aby uważać z biżuterią, która przy wysokich dekoltach musi być subtelna. Panie mogą także zrezygnować z bransoletek, łańcuszków i zawieszek, a zamiast nich zdecydować się na eleganckie kolczyki. Istotną sprawą jest również wybór welonu. Gdy panna młoda postawi na suknię bez ramion, może pozwolić sobie na bogaty welon. Specjaliści rekomendują jednak paniom o figurze gruszki wybrać krótki welon do pasa, który zrównoważy proporcje między szerszym dołem a węższą górą.

Gruszkowe uniki

Mnóstwo kobiet marzących o sukni typu syrena czy rybka, nie zdaje sobie sprawy, że są one bardzo wymagające. Panie posiadające figurę gruszki, niestety nie będą w niej dobrze się prezentować, ponieważ te suknie podkreślają dokładnie każdy mankament ciała. Biodra w tej sukni będą optycznie większe, a biust – mniejszy. Bardzo podobna sytuacja zajdzie w przypadku sukien o prostym kroju, które podkreślą wady figury, a nie jej atuty.

Bardzo ważną kwestią dla kobiet o takiej figurze jest właściwy dobór stanika. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem powinien być push-up, który nie tylko uwydatni biust, doprowadzając do zrównoważenia proporcji. Biustonosz nie może być pod żadnym pozorem zbyt luźny, to przede wszystkim dzięki ciasnemu obwodowi, biust pozostanie tam, gdzie powinien. Kobiety, które mają jednak problem ze znalezieniem właściwego biustonosza, powinny poprosić o pomoc brafitterkę.

Źródło: Warsaw Poet.com – kolekcje