O makijażu permanentnym ust słyszało z pewnością wiele kobiet. Zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością, gdyż efekty są naprawdę spektakularne. Nowoczesne techniki sprawiają, że makijaż permanentny ust wygląda naturalnie. Dzięki niemu można optycznie powiększyć wargi bez konieczności ich ostrzykiwania, a także zniwelować niedoskonałości. Przekonaj się, jak wygląda taki zabieg.

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego ust

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu umożliwi jego wykonanie, a także pozwoli uzyskać zamierzone rezultaty. Co najmniej na 3 dni przed wizytą u lingeristyki należy przyjmować lek przeciw opryszczce, aby zagwarantować ochronę przed jej pojawieniem, gdyż mogłaby uniemożliwić wykonanie zabiegu. Przed zabiegiem należy pielęgnować usta, zwracając szczególną uwagę na ich odpowiednie nawilżanie, tak aby skóra nie była spierzchnięta.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Makijaż permanentny ust wykonywany jest po uprzedniej konsultacji, dobraniu odpowiedniego rodzaju zabiegu, a barwnik dostosowywany do indywidualnych cech: odcienia karnacji, czerwieni wargowej i oczywiście preferencji. Następnie wykonywany jest rysunek konturu ust konturówką. Po akceptacji konturu rozpoczyna się zabieg. Jest on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, podawanym w trakcie trwania zabiegu.

Rodzaje makijażu permanentnego ust

Rodzaj makijażu permanentnego zależy od indywidualnych oczekiwań. Sposób wykonania makijażu odpowiada za efekt końcowy zabiegu. Makijaż permanentny ust może zostać wykonany w różnym zakresie. Najpopularniejsze rodzaje makijażu permanentnego ust to kontur ust, kontur ust z cieniowaniem oraz kontur ust z wypełnieniem.

Kontur ust

Ten rodzaj makijażu permanentnego to podkreślenie naturalnej linii ust, poprawiając zanikający z upływem czasu lub w wyniku częstych opryszczek kontur. Obrysowanie można też nanieść poza naturalnymi granicami warg, aby je subtelnie powiększyć. Zabieg makijażu permanentnego wykonany w ten sposób pozwala zniwelować niewielkie niedoskonałości oraz nadać ustom bardziej symetryczny kształt. Zabieg jest idealny dla tych kobiet, które mają dość wąskie usta i chciałyby je subtelnie powiększyć.

Kontur z cieniowaniem

Ten sposób wykonania makijażu permanentnego ust jest rozszerzonym zabiegiem konturu ust o cieniowanie. Polega na obrysowaniu konturu ust, a dodatkowo wykonywane jest stopniowe cieniowanie czerwieni wargowej w kierunku środka ust. W efekcie zabiegu usta uzyskują nie tylko kontur, ale także zabarwienie czerwieni wargowej, co powoduje wizualne powiększenie ust, a zarazem naturalny ich wygląd. Ten rodzaj makijażu jest idealny dla kobiet z wąskimi wargami, nierównomiernym zabarwieniem czerwieni wargowej lub nieregularnym kształtem ust.

Kontur ust z wypełnieniem

Ten rodzaj zabiegu to zarówno konturowanie ust, jak i wprowadzenie pigmentu na całą powierzchnię ust. Efektem tak wykonanego makijażu permanentnego są pełniejsze usta i bardziej wyrazista czerwień wargowa niż w przypadku zabiegu samego cieniowania czerwieni wargowej. Będzie to idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na tradycyjny makijaż ust, chcą zawsze dobrze wyglądać lub borykają się z uczuleniem na kosmetyki kolorowe.

Wygoda, estetyka, trwałość i naturalny wygląd to wszystko, co daje makijaż permanentny ust. Efekt zaraz po zabiegu jest intensywniejszy od zamierzonego, jednak w ciągu kilku dni blednie i pojawia się właściwy odcień, który utrzymuje się około 3 lat.

Inspirowane: gabrielasniezko.pl – brwi permanentne warszawa praga południe