W wielu salonach samochodowych rozpoczęła się wyprzedaż rocznika, z której już skorzystało bądź zamierza skorzystać wiele osób i firm pragnących powiększyć swoją flotę. Argumentem, który przemawia za skorzystaniem z takiej okazji, jest możliwość zakupu pojazdu w znacznie niższej cenie niż zazwyczaj – zniżki na nowe auta mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Jakie samochody dostępne są na wyprzedażach rocznika?

Na wyprzedażach dostępne są nowe samochody, które zostały wyprodukowane w bieżącym roku i dotychczas nie znalazły nabywców. Nie oznacza to bynajmniej, że są to auta gorzej wyposażone od tych, które już się sprzedały, czy też posiadają inne mankamenty. Samochody oferowane przez profesjonalnych dealerów to egzemplarze najwyższej jakości, jednak ponieważ w salonie sprzedażowym lada chwila pojawią się modele z rocznika 2020, trzeba zrobić dla nich miejsce. Specjalna zachęta cenowa z pewnością sprawi, iż na nowe Skody z rocznika 2019 klienci znajdą się bardzo szybko.

Zalety „wyprzedażowych” samochodów

Pierwszą, niekwestionowaną zaletą auta kupionego na wyprzedaży rocznika jest po prostu to, iż mimo niższej ceny samochód jest nowy i objęty pełną ochroną gwarancyjną. Klient ma także pewność, że staje się pierwszym właścicielem pojazdu, znana mu jest więc cała historia zakupionego auta.

Kolejną zaletą, jaką charakteryzują się samochody z wyprzedaży roczników jest niższa cena. Takie upusty sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych, jak ma to miejsce w przypadku samochodów marki Skoda. Oczywiście, rabaty różnią się wysokością w zależności od modelu oraz jego wyposażenia, jednakże zawsze pozwalają na zaoszczędzenie od kilku do nawet 14 000 złotych.

Wyprzedaż rocznika – dodatkowe korzyści

Dealerzy samochodów nie myślą jedynie o atrakcyjnych upustach, lecz również o zagwarantowaniu poczucia komfortu podczas zakupu, a także później w trakcie użytkowania samochodu. U autoryzowanych dostawców klienci mogą liczyć na:

  • profesjonalną pomoc w wyborze samochodu;
  • stały dostęp do fachowego serwisu;
  • możliwości korzystnego finansowania samochodu, jak kredyt lub leasing;
  • możliwość pozostawienia w rozliczeniu swojego starego samochodu, niezależnie od marki i rocznika.

Jakie modele Skody można znaleźć na wyprzedaży rocznika?

Aukcją wyprzedażową objęte są wszystkie popularne modele tego producenta,  począwszy od malutkiej SKODY CITIGO, poprzez SKODĘ OCTAVIĘ RS. Akcja obejmuje też SKODĘ SUPERB, RAPID i RAPID SPACEBACK, a także popularną i funkcjonalną SKODĘ FABIA, dostępną także w wersji KOMBI.

Mała i wygodna SKODA CITIGO czeka na klientów z upustem dochodzącym do 4000 złotych oraz pakietem przeglądów w standardzie, a w przypadku skorzystania z oferty klient otrzymuje również voucher na tankowanie o wartości 1000 złotych.

SKODA SUPERB jest dostępna z upustem 14 000 złotych, a dodatkowo klient otrzymuje również w standardzie pakiet przeglądów o wartości 3000 złotych, może zyskać dodatkowy upust w przypadku odkupu starego samochodu w wysokości 2500 złotych, a także pełen pakiet ubezpieczeń 0,9%. Z kolei SKODA OCTAVIA, będąca niekwestionowanym liderem w zestawieniach najlepiej sprzedających się aut osobowych jest dostępna z upustem do 10000 złotych.

Jednak klienci zyskują niezależnie od modelu, na który się zdecydują. Wybierając samochód z pakietem przeglądów kupujący nie będzie płacił za obowiązkowe przeglądy. Pakiety te obejmują robociznę, a także oryginalne części oraz materiały eksploatacyjne, które są zgodne z planem serwisowym przez pierwsze 4 lata użytkowania pojazdu albo do osiągnięcia przebiegu 60 tysięcy kilometrów.

Wybierz profesjonalnego dealera

Chociaż z ofertą wyprzedaży samochodów SKODA pod koniec roku można spotkać się w wielu salonach samochodowych, warto zdecydować się na zakup pojazdu u autoryzowanego dealera marki, gdzie klient liczyć może na profesjonalną obsługę, jaka obejmuje między innymi:

  • pomoc z realizowaniu wszelkich formalności, wiążących się z udzieleniem kredytu czy stałą obsługę leasingu;
  • doradztwo w przypadku wyboru formy finansowania wybranego auta;
  • możliwość dokonania na miejscu wszystkich formalności, jakie wiążą się z ubezpieczeniem samochodu, w ramach którego mieszczą się ubezpieczenia  OC, AC, NNW i Assistance oraz ubezpieczenia pakietowe pojazdów; klienci mogą na miejscu poznać oferty szczegółowe, dotyczące ubezpieczeń i zdecydować się na wybór najkorzystniejszej dla siebie.

Nie można jednak zapominać, iż w przypadku wyprzedaży rocznika obowiązuje taka sama zasada, jak podczas wszelkich innych wyprzedaży dowolnych artykułów – a więc kto pierwszy ten lepszy! Jeśli chcemy okazyjnie kupić SKODĘ w konkretnym kolorze czy z dodatkowym wyposażeniem nie można zwlekać zbyt długo, bowiem może się okazać, iż wybranego przez nas modelu może po prostu zabraknąć.

Źródło: Auto Wimar Warszawa – sprzedaż samochodów nowych i używanych