Świętami Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku, większość z nas będzie kupować prezenty dla najbliższych. Znaczna część społeczeństwa zamiast tłoczyć się w galeriach handlowych i stać w niekończących się kolejkach, wybierze zakupy w sklepach internetowych, korzystając z dostawy zakupionych prezentów za pośrednictwem firm kurierskich. Szacuje się, że w okresie przedświątecznym zainteresowanie usługami kurierskimi może wzrosnąć aż o 70%. Czas ten jest nie lada wyzwaniem dla firm kurierskich. Tak wzmożona praca wymaga starannego zaplanowania działań, ciągłej kontroli jej realizacji oraz stałego kontaktu centrali z kurierami w celu doraźnych rozwiązań, w przypadku niespodziewanych sytuacji. Rozwiązaniem pozwalającym opanować te wszystkie potrzeby są aplikacje służące do monitorowania floty pojazdów.

Monitoring pojazdów jako narzędzie do usprawnienia pracy firmy kurierskiej

W okresie przedświątecznym firmy kurierskie angażują rzeszę sezonowych pracowników, którzy mają usprawnić rozwożenie przesyłek.  Wydłużone zostają również godziny pracy kurierów, by Ci mogli dostarczyć więcej paczek. Przed świętami Bożego Narodzenia, klienci szczególnie negatywnie reagują na każde opóźnienie w dostarczeniu zamówionych paczek. Sprawia to, że terminowa dostawa zamówionych prezentów jest dla firmy kurierskiej sprawą wizerunkową. Jednak nawet najbardziej rozbudowany zespół kurierów i wydłużenie godzin pracy nie dadzą nic, bez odpowiedniego zaplanowania dostaw i nadzorowania realizacji zleceń. Idealnym narzędziem dającym pełną kontrolę nad flotą kurierów jest aplikacja firmy Finder. Dzięki niej każdy z kurierów otrzyma dokładnie zaznaczone na mapie punkty, w które musi dostarczyć przesyłki oraz określony czas na realizację zlecenia.

Dzięki stałemu kontaktowi kuriera z centralą przy użyciu aplikacji Finder Communicator oraz dostępowi do nawigacji GPS, kurier z łatwością ominie zakorkowane ulice, skracając czas potrzebny na dostarczenie przesyłek. Będzie też mógł, w porozumieniu z centralą, zmodyfikować swój plan pracy do aktualnych warunków. Dodatkowo, dzięki możliwości lokalizowania położenia każdego z samochodów, aplikacja pozwala na łatwe przydzielanie dodatkowych zleceń pracownikom, którzy aktualnie przebywają najbliżej docelowej lokalizacji. Na przykład, możemy zaangażować kuriera rozwożącego paczki w danym rejonie, do obioru kolejnych przesyłek od klientów mieszkających w najbliższej okolicy jego aktualnego położenia.

Źródło: Finder.pl – Monitoring GPS pojazdów