Przymus produkowania krystalicznie czystego sprężonego powietrza jest bardzo ważny dla wielu branż specjalistycznych, w których jakość otrzymanego wyrobu wpływa na jego ogólny stan i może zadecydować o odrzuceniu danej partii artykułów. Restrykcyjne wymogi nałożone przez Unię Europejską obowiązują także w przemyśle medycznym, optycznym, spożywczym, farmaceutycznym, wojskowym, petrochemicznym, jak również elektrycznym. Czyste sprężone powietrze może być uzyskane dzięki zastosowaniu specjalnych urządzeń. Do tego celu warto jest wykorzystać sprężarki bezolejowe.

Sprężarki bezolejowe – gwarancja czystego sprężonego powietrza dla każdej branży specjalistycznej

Sprężarki bezolejowe gwarantują brak zanieczyszczeń, jakie mogą pojawić się w wyprodukowanym sprężonym powietrzu. Jest to wymóg, który gwarantuje pozytywny rezultat produkcyjny w tych gałęziach przemysłu, w których ogólnie narzucone dyrektywy, związane z najwyższą jakością wyrobów, warunkują przymus wykorzystania specjalistycznego sprzętu, jakim są sprężarki bezolejowe. Urządzenia te, zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do struktury wyprodukowanego asortymentu. Jest to ważne szczególnie z uwagi na to, że każdy przedsiębiorca posiadający firmę, działającą w wyżej wymienionych branżach, ma świadomość, iż towar, który nie spełnia odgórnie narzuconych wymogów, musi podlegać natychmiastowej utylizacji.

W razie przedostania się cząstek oleju – artykuły wadliwe nie nadają się do sprzedaży

Artykuły wadliwe nie nadają się do sprzedaży, co generuje ogromne straty, które ponosi przedsiębiorstwo. Mogą one negatywnie rzutować na płynność finansową firmy i obniżać jej pozycję, jako stabilnego i odpowiedzialnego partnera handlowego. Jeśli pragniesz uniknąć tego typu przykrych i niestosownych sytuacji, warto jest skorzystać z rozwiązań dedykowanych dla specjalistycznych gałęzi przemysłu, które posiadają permanentne zapotrzebowanie na krystalicznie czyste sprężone powietrze.

Generowanie wolnego od zanieczyszczeń sprężonego powietrza, także wolnego w 100% od cząstek oleju, ma znaczenie w kwestii walorów jakościowych produkowanych wyrobów, a także podnosi ich wartość rynkową oraz pozytywnie wyróżnia je na tle konkurencji. Czystość sprężonego powietrza zazwyczaj musi być kompatybilna z normami ISO. Dlatego też, zakup sprężarki bezolejowej jest jedynym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy oczekują najwyższej jakości sprężonego powietrza.

Sprężone powietrze wolne od zanieczyszczeń – zakup nowoczesnej sprężarki bezolejowej

Sprężarka bezolejowa gwarantuje produkowanie najlepszej jakości sprężonego powietrza. Jest ono wolne od cząstek oleju, wirusów, bakterii, drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń, znajdujących się w cyrkulujących powietrzu. W przypadku sprężarki bezolejowej, jako czynnik smarujący i chłodzący można zastosować wodę. Pozwala to uniknąć przenikania do produktów cząstek oleju, co często ma miejsce, w przypadku tradycyjnych sprężarek. Korzystanie ze sprężarek bezolejowych całkowicie eliminuje obecność cząsteczek oleju, bowiem związek ten, nie jest tutaj wykorzystywany do sprawnego działania urządzenia.

Ogranicz ryzyko awarii parku maszynowego oraz pozbądź się problemów z utylizacja kondensatu

Wykorzystanie sprężarki bezolejowej wiąże się również z tym, że brak cząstek oleju i innych zanieczyszczeń nie powoduje powstawania częstych awarii sprzętu,  jak również nie przyczynia się do poważnych uszkodzeń, mogących w przyszłości spowodować zaburzenie efektywnej pracy urządzenia, bądź też przymus przeprowadzania generalnych i bardzo kosztownych remontów. Ponadto, czyste sprężone powietrze wolne od jakichkolwiek drobnoustrojów, wpływa na większą żywotność parku maszynowego, a także obniża koszty związane z przymusem utylizacji kondensatu. Warto pamiętać, iż w przypadku sprężarek bezolejowych smarowanych wodą, kondensat może być usuwany bezpośrednio do kanalizacji, gdyż jego skład nie zagraża faunie i florze.

Wykorzystanie sprężarek bezolejowych gwarantuje wytwarzanie czystego sprężonego powietrza, które można wykorzystać w każdej branży, oferującej najwyższej jakości usługi i artykuły.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza