Podstawową zaletą turbosprężarek bezolejowych jest fakt, iż produkują one doskonałej jakości sprężone powietrze. Są idealne na potrzeby bardzo dużych zakładów produkcyjnych czy firm usługowych. W tego typu miejscach odnotowuje się wysokie pobory sprężonego powietrza oraz zapotrzebowanie na najlepszej jakości sprzęt, który charakteryzuje się efektywnością energetyczną oraz inteligentnym układem sterowania.

Produkcja najwyższej jakości sprężonego powietrza

Turbosprężarki bezolejowe produkują czyste powietrze sprężone, które jest wolne od najmniejszych zanieczyszczeń olejowych. Gwarantuje to osiągnięcie najwyższej jakości, pod względem czystości, sprężonego powietrza. Tego typu warunek jest konieczny, gdy w zakładach przemysłowych, szczególnie produkcyjnych i firmach usługowych, stawia się na bardzo restrykcyjne zasady względem wytwarzania artykułów lub świadczenia konkretnych usług. Oznacza to, że turbosprężarki bezolejowe są przeznaczone dla wielu podmiotów gospodarczych, u których nie ma możliwości, aby w produkowanych artykułach czy świadczonych usługach posługiwać się zanieczyszczonym sprężonym powietrzem.

Gdzie wykorzystuje się turbosprężarki bezolejowe?

Gałęziami przemysłu, w których doskonale sprawdzą się turbosprężarki bezolejowe, są przemysł petrochemiczny, medyczny, farmaceutyczny, spożywczy, kosmetyczny, a także wykonywanie niektórych usług wymagających perfekcyjnej czystości sprężonego powietrza. Wiadomo, iż zanieczyszczone powietrze wytwarzane w kompresorach przemysłowych wpływa na jakość wyprodukowanych artykułów oraz poziom świadczonych usług. Gdy dana firma bądź przedsiębiorstwo nie spełnia restrykcyjnych wymogów Unii Europejskiej, może to oznaczać poważne kłopoty i potrzebę utylizacji całej partii wyprodukowanych towarów oraz zlikwidowania ubytków i szkód u klientów, którym świadczono usługi z wykorzystaniem zanieczyszczonego sprężonego powietrza.

Turbosprężarki bezolejowe – sprzęt dedykowany firmom o wysokich poborach sprężonego powietrza

Turbosprężarki bezolejowe to bardzo wydajne sprzęty, które z pewnością spełnią potrzeby bardzo dużego zakładu, jaki osiąga wysokie pobory sprężonego powietrza. Mają moc rzędu 2000 kW oraz wydajność na poziomie kilkuset metrów sześciennych na minutę. Są one w stanie wspomóc każdy cykl produkcyjny oraz obsługiwanie bardzo dużej ilości klientów. Turbosprężarki bezolejowe to sprzęt najwyższej klasy, w którym ograniczono do minimum ryzyko przedostania się oleju do instalacji sprężonego powietrza, a także wyrobów gotowych. Turbosprężarki bezolejowe to doskonałe urządzenia, które posiadają wysoką sprawność silnika, nie wykazują strat związanych z przeniesieniem napędu, a także odznaczają się ograniczeniem strat powietrza, które są uwarunkowane nieszczelnościami instalacji. Ponadto sprzęty te cechuje płynna regulacja wydajności.

Turbosprężarki oraz ich zaawansowany system sterowania pracą – jak to działa i dlaczego jest tak efektywne?

Turbosprężarki bezolejowe posiadają zaawansowany system sterowania pracą, co ułatwia ich obsługę i zmniejsza liczbę osób potrzebnych do ich używania. System sterowania sam informuje o potrzebie wykonania serwisu czy zaistniałej awarii, a także rejestruje i zgłasza zagrożenia, podaje techniczne parametry pracy oraz dba o nieprzerwane działanie turbosprężarki bezolejowej. Tego typu urządzenia mają relatywnie niskie koszty serwisu oraz niewielką temperaturę sprężonego powietrza, którą zawdzięczają bardzo wydajnemu i efektywnie działającemu układowi chłodzenia. Turbosprężarki bezolejowe z pewnością będą doskonałym wsparciem dla firm nastawionych na bardzo dużą ilość produkowanych towarów czy świadczonych usług, które na co dzień wykorzystują ogromne ilości sprężonego powietrza.

Zakup turbosprężarek bezolejowych jest rozwiązaniem dla wielkich zakładów przemysłowych oraz firm usługowych, które muszą wykorzystywać sprężone powietrze o najwyższej klasie czystości.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza