Większość sportowców posiada idealnie wydepilowane, gładkie ciało. Jednak nie stoi za tym jedynie aktualna moda i dążenie do perfekcyjnego wyglądu. Okazuje się bowiem, że ciało bez zbędnego owłosienia może znacząco przyczyniać się do poprawy osiąganych wyników sportowych.

Usuwanie owłosienia w trosce o higienę
Higiena osobista to podstawowy powód, dla którego sportowcy decydują się na depilację. Bakterie znajdujące się na ludzkiej skórze rozkładają wydzielający się pot, czego wynikiem jest nieprzyjemny zapach. W wyniku codziennych, intensywnych treningów sportowcy pocą się znacznie silniej niż przeciętny człowiek, a wzmożona ilość wydzieliny wiąże się niestety z większym dyskomfortem. Usuwanie owłosienia z okolic intymnych, pach czy klatki piersiowej ułatwia zatem utrzymywanie higieny i zwiększa komfort w trakcie treningu. Gładka skóra dodatkowo ogranicza ryzyko wystąpienia infekcjom (trudniejsze warunki do rozwoju drobnoustrojów) i szybciej się schładza.

Depilacja i jej wpływ na wyniki sportowe

Faktem jest, iż gładkie ciało jest równoznaczne z mniejszym oporem powietrza czy wody. Ma to szczególne znaczenie przede wszystkim dla kolarzy, pływaków czy biegaczy, dla których niezwykle istotna jest eliminacja wszelkich czynników mających negatywny wpływ na prędkość poruszania się. Przykładowo pływak dzięki depilacji jest w stanie przecinać taflę wody bez żadnych przeszkód i z minimalnym oporem.

Gładkie ciało a aspekty zdrowotne
W przypadku sportowców usuwanie owłosienia może pozytywnie wpłynąć również na okres regeneracji po kontuzji. Na wydepilowanej skórze rany znacznie szybciej się goją, a zrywanie opatrunków nie jest bolesne. W takim przypadku wszelkie masaże i rehabilitacja pourazowa będzie łatwiejsza do wykonania, a kremy i maści lepiej się wchłoną.

Włoski mogą być również źródłem dyskomfortu podczas samych treningów – np. w trakcie wykonywania niektórych ćwiczeń lub w wyniku użytkowania elastycznej, mocno przylegającej do ciała odzieży sportowej (kolarze i nurkowie).

Skóra poddana trwałej depilacji wygląda estetycznie
Estetyczny wygląd jest szczególnie ważny dla sportowców, którzy na co dzień są obecni w mediach. Atletyczne, muskularne ciała wyglądają znacznie lepiej bez zbędnego owłosienia, podkreślając wypracowane mięśnie. Ponadto wydepilowane ciało zawsze zwiększa komfort psychiczny i pozwala zachować pewność siebie i czuć się atrakcyjnie niezależnie od sytuacji.

Laserowe usuwanie owłosienia
Regularna depilacja jednorazową maszynką może okazać się źródłem wielu problemów, takich świąd, podrażnienia czy krostki. Wspomniana metoda usuwania owłosienia daje ponadto krótkotrwałe efekty, a podczas odrastania włosków odczuwalny jest silny dyskomfort. Natomiast zastosowanie depilatora czy plastrów z woskiem jest bardzo bolesne i może skutkować wrastaniem włosków.

Trwała depilacja laserowa przy użyciu lasera diodowego Vectus pozwoli usunąć owłosienie szybko, skutecznie i bezpiecznie.  Znikną również wszelkie podrażnienia i problem wrastających włosków. Nowoczesny i innowacyjny laser Vectus wyposażony jest w czujniki, które na bieżąco dostosowują parametry zabiegu rodzaju skóry typu owłosienia. Natomiast moduł chłodzący i głowica ze szkła szafirowego ograniczają wszelki dyskomfort podczas jego wykonywania. Efekty widoczne są już po pierwszej depilacji laserem, ale dla uzyskania pełnego efektu gładkiej skóry zaleca się wykonanie serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Depilacja laserowa – czy naprawdę warto?

Depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie – zarówno zawodowych sportowców, jak i zwykłych pasjonatów sportu. Poprzez eliminację owłosienia z wybranych partii ciała pozbywamy się bowiem również wielu problemów, takich jak nieprzyjemny zapach spowodowany wzmożoną potliwością czy dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń. Zyskujemy natomiast estetyczny wygląd i pewność siebie. Warto podkreślić, że gładkie ciało może również pozytywnie wpływać na osiągane wyniki sportowe oraz ułatwiać utrzymywanie higieny.