Jak często o poranku zastanawiałeś się czy nie rzucić tego wszystkiego i wyjechać w Bieszczady? Jak wyglądałoby Twoje życie gdybyś wyruszył w daleką podróż, o której pomysł kiełkuje od dawna na dnie Twojego serca? A może, kiedyś podróże wypełniały Twój cały czas, ale musiałeś porzucić życie wolnego ptaka na rzecz pracy i utrzymania rodziny?

Prawdopodobnie myślisz teraz o swoim starym plecaku, który wrzuciłeś na dno szafy i przysypałeś innymi reliktami przeszłości.

Kiedyś wrzucałeś do niego portfel, ubranie na zmianę, starą mapę, może nawet mały namiot. Przygotowanie do wyjścia z domu nie trwało długo. Wyprawa była spontanicznym, nieprzemyślanym wojażem. Łapałeś stopa, wsiadałeś w pociąg, spałeś w schroniskach młodzieżowych, a gdy i tam nie było miejsca i noc na łonie natury nie była Ci straszna.

Odpowiedzialność brałeś tylko za siebie i swoje czyny, zresztą twoja młoda wyobraźnia, nie podsuwała Ci żadnych czarnych scenariuszy. Wszystko co złe, każde zagrożenie, czy klęski żywiołowe działy się, ale gdzieś daleko. Spotykały obcych, ale nigdy nie Ciebie.

A dzisiaj? Dzisiaj masz rodzinę, zobowiązania, pracę. Nadal lubisz podróżować, ale już nie tak spontanicznie. Twoi przyjaciele, którzy towarzyszyli Ci w wyprawach prawdopodobnie też mają już inne priorytety. Są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za swoje rodziny.

Ale czy to, że dorosłeś sprawiło, że musisz porzucić swoją podróżniczą pasję? Wcale nie! Wręcz powinno zachęcać Cię do podróżowania, ale z głową.

Wyprawa z głową

Wypad w Bieszczady zamienił się prawdopodobnie na wyjazd na narty do Austrii,

noclegi na dzikich plażach zamieniłeś na hotele i domki letniskowe. Wszystko zaplanowane, wykupione i bezpieczne. To dla Ciebie podstawa. Tylko gdzie w tym wszystkim podziała się Twoja pasja do podróży w oddalone od cywilizacji miejsca? Nawet gdybyś dzisiaj chciał wyruszyć w taką podróż pewnie nie wiedziałbyś co ze sobą zabrać.

Zaczynasz robić listę i w połowie rezygnujesz. Przecież jak to wszystko ze sobą zabrać? Czy Twój stary plecak to wytrzyma? Pewnie nie.

Nie rezygnuj z pasji

Jesteśmy grupą ludzi, która nie pozwoliła umrzeć marzeniom. Mamy rodziny i zobowiązania. Stawiamy odpowiedzialność zawsze na pierwszym miejscu, dlatego stworzyliśmy dla Ciebie plecak z wyposażeniem, który zagwarantuje Ci spokój ducha nie tylko o siebie, ale również o swoich towarzyszy.

Załóżmy, że postanowiłeś wybrać się na narty w Alpy. Czy Ty i Twoi towarzysze nie czulibyście się bezpieczniej mając pewność, że niesiecie ze sobą w plecaku bezpieczeństwo? Bo plecak Help Bag to synonim bezpieczeństwa.

Pomyśl tylko – gdy zejdzie lawina, lub zdarzy się wypadek, na wysokości 3 tysięcy metrów można liczyć wyłącznie na wsparcie śmigłowca. Jednak śmigłowiec nie wystartuje, gdy pogoda jest niestabilna. Jesteście zdani na siebie.

Góry to nieokiełznana siła, której potęgi nie można bagatelizować. Czy w czasie oczekiwania na śmigłowiec nie czułbyś się bezpieczniej, mając przy sobie plecak ratunkowy? Czy w razie wypadku nie chciałbyś wziąć odpowiedzialności za życie i zdrowie przyjaciół? Nie daj życiu robić sobie nieprzyjemnych niespodzianek.

Bądź zawsze przygotowany

W plecaku Help Bag znajdziesz między innymi koc ratunkowy, ogrzewacze do rąk, śpiwór, latarkę, liny i apteczkę z wyposażeniem, które pozwoli Ci bezpiecznie spędzić czas do przybycia śmigłowca.

Nie musisz się również martwić o wytrzymałość plecaka ratunkowego, ponieważ wykonany jest z bardzo trwałego materiału, który zagwarantuje utrzymanie zawartości, nawet w przypadku zsunięcia się ze zbocza góry. Jest odporny na przetarcie i rozerwanie.

Pomyśleliśmy też o tym, abyś w sytuacjach stresowych, nie musiał szukać tego czego akurat potrzebujesz w odpowiednich przegródkach. Wszystkie są oznaczone, dla twojego komfortu i spokoju.

Mając ze sobą Help Bag dajesz do zrozumienia osobom, które chcą się do Ciebie przyłączyć, że cenisz sobie życie, że potrafisz nieść pomoc w każdych warunkach, że odpowiedzialność za życie to Twój priorytet. Nie jesteś już młodym podróżnikiem z głową pełną wzniosłych idei i planów bez pokrycia. Jesteś dojrzałym podróżnikiem a Help Bag to Twój znak rozpoznawczy. Znak rozpoznawczy ceniącego życie podróżnika.

Źródło: Help Bag – Plecaki ewakuacyjne